Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Kontrola funkčnosti externích odkazů

7. 7. 2010 v 00.30 · Rubrika: WordPress

Odkaz Možná někam odkazujete a možná tato odkazovaná stránka přestala po čase existovat. Nevíte o tom, protože na ní znovu sami nepřijdete, nicméně návštěvníci na ni mohou chodit stále. Jsou přivedeni vyhledávačem, čtou, klepnou na odkaz a vidí pouze 404 Not Found.

To není pěkné, když odkazy na webu nejsou funkční. Čtenář si pomyslí něco o neprofesionalitě webu, minimálně má špatný pocit z návštěvy stránky, která neexistuje.

Jestli chcete mít externí odkazy pod kontrolou a chcete být upozorněni na odkazy mířící na neexistující stránky, můžete zkusit plugin Broken Link Checker.

Broken Link Checker

Plugin vás upozorní i na odkazy špatně zapsané, a to včetně těch mířících na obrázky. Jak je vidět na obrázku výše, s nefunkčním odkazem je možné provést hned nějakou automatickou akci, například označit jej nějakým stylem. (Konfiguraci najdete na panelu Nastavení pod odkazem Link Checker.)

Stav všech odkazů je vidět i na Nástěnce ve zvláštním panelu.

Link Checker

A na panelu Nástroje pod odkazem Nefunkční odkazy najdete přehled všech odkazů na webu.

Správa odkazů

Správa odkazů

Ke stažení Broken Link Checker:

http://wordpress.org/extend/plugins/broken-link-checker/

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Kontrola funkčnosti externích odkazů”

  1. Je mozne spoustet plugin cronem?

  2. Jestliže by dokázal plugin upozornit i na odkazy, které končí na jiné cílové URL oproti poslední kontrole, bylo by to přesně to, co dlouho hledám pro jednoduchou kontrolu cíle affiliate linků.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS