Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Končí Pagerank? Google mlčí (aktualizováno)

6. 10. 2011 v 11.16 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Po celém světě se nezobrazuje veřejný, neboli toolbar Pagerank. Již mnohokrát se spekulovalo na téma zrušení Pageranku a sám Google se docela dost snažil o změnu vnímání této veličiny. Jeho nezobrazování a informace o tom, že v roce 2011 končí výhradní platnost patentu na Pagerank nahrává spekulacím, že éra Pageranku je opravdu pryč. Google však zatím mlčí.

Podle některých informací se Pagerank zobrazuje ve Velké Británii, většina zahraničních informací se však shoduje v tom, že Pagerank je nyní neveřejný, tedy nezobrazuje se buď žádný, případně nulový.

V této souvislosti a spekulacemi o konci Pageranku se připomíná také informace, že Google má výhradní patent na Pagerank pouze do roku 2011.

První verze PageRank technologie byla vytvořena, zatímco Larry a Sergey navštěvovali Stanford University, která vlastní patent na PageRank. Patent PageRank vyprší v roce 2017. V říjnu 2003 jsme rozšířili naši exkluzivitu tohoto patentu do roku 2011, poté by mohla být licence nevýhradní.

Což by jinými slovy znamenalo, že technologii Pageranku by mohl používat kdokoli další. Zdroj: http://www.clickonf5.org/10824/google-pagerank-license-expire-2011/

V současné situaci se hodí připomenout například tento článek na blogu pro webmastery. Google v něm upozorňuje na to, že majitel by se měl zabývat jinými čísly při zkoumání úspěšnosti svého webu.

Google Pagerank je i přesto po celém světě hlavním ukazatelem kvality webu a rozhodujícím faktorem na trhu se zpětnými odkazy.

Je možné, že současná situace je pouze technickou chybou. Google zatím žádné oficiální informace nezveřejnil.

Aktualizace: Jak informuje Searchengineland.com, problém je ve scriptech třetích stran a změně url adresy, ze které se Pagerank zjišťuje.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Končí Pagerank? Google mlčí (aktualizováno)”

  1. Kohy napsal:

    Nezobrazuje se, protože byl pozměněn vyvolávací kód. Vše se vrací do normálu. Pagerank je už na skoro všech zjišťovacích webech dostupný.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS