Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Kde získat půjčku na podnikání?

12. 2. 2018 v 12.59 · Rubrika: Podnikání na Internetu

Plánujete odstartovat svůj byznys, nebo potřebujete nějaké peníze navíc, a to na jeho rozšíření?

podnikání

podnikání – ilustrační foto

V obou případech je jedna osvědčená cesta, kterou není nic jiného, než půjčka pro podnikatele. Pokud ji potřebujete získat, podívejte se na několik tipů, kde to může být teoreticky, ale i prakticky možné. Roli pochopitelně hraje celá řada různých faktorů.

Zkuste to v bance

První možnost je spojena s bankovním segmentem. Tuzemské banky se nespecializují jenom na klienty z řad zaměstnanců. Mají nabídky i pro podnikatele. A to včetně těch úvěrových. A protože jsou banky poměrně výhodné, musíme bankovní půjčky doporučit. Mimo jiné také proto, že výše půjček může být obrovská, třeba i v desítkách milionů. Mají ale i svou stinnou stránku. Ta je spojena se složitým prověřováním bonity. Navíc nezapomínejte na to, že pokud jste OSVČ a využíváte paušál, tak banky příliš nezajímá váš obrat, ale suma ke zdanění, uvedená v daňovém přiznání. Jak mnoho podnikatelů ví, je spíše papírová, než reálná.

Podívejme se na bankovní nabídku i z pohledu začínajícího podnikatele. I tyto půjčku umí řada bank nabídnout. Tedy alespoň na ně lákají. Realita rozhodně není taková, že přijdete a odcházíte s penězi. U začínajících podnikatelů se hledí na mnoho věcí, jako je:

  • Bonita konkrétního žadatele
  • Propracovanost byznys plánu
  • Šance na úspěch konkrétního nápadu

Využít lze i nebankovní segment

Nejsou tu jenom banky. Jsou tu také nebankovní společnosti. U nich musíme hned na úvod říci, že najít přímo úvěr typu podnikatelské půjčky není zase až tak jednoduché, jak by se mohlo znát. Tedy pokud mluvíme o možnosti půjčit si jako právnická osoba, a to na rozjezd nebo rozšíření podnikání. Jinak tomu však může být u živnostníků, kteří jsou vedeni jako OSVČ. Zde už je nabídka zajímavější. Jako jeden z příkladů může posloužit OMEGA půjčka. Je založena na jednoduchosti získání, bez jakýchkoliv složitostí a zdlouhavého ověřování. A to vše třeba i online.

Pokud se na nebankovní segment podíváme blíže, tak musíme říci, že podnikatel si sice může půjčit, ale často jenom půjčku, která je vedena jako neúčelová. Peníze z ní může využít na cokoliv – tedy i na vlastní podnikání. A to bez nutnosti daný účel dokládat. Prověřován je však spíše jako soukromá osoba, než jako podnikatelský subjekt. A tak může hrát roli:

  • Finanční minulost
  • Výše příjmů
  • Pravidelnost a stabilita příjmů

Co takhle P2P půjčky?

Nejsou to jenom banky a nebankovní společnosti. Také je třeba říci, že současný úvěrový segment nabídne i možnost číslo 3. Tou jsou P2P půjčky. Primárně jsou neúčelové, ale řada z nich je postavena na tom, že žadatel uvádí, na co potřebuje peníze. To může výrazně ovlivnit to, zda bude jeho žádost zafinancována, nebo nikoliv. A tak můžeme říci, že i toto je cesta k podnikatelské půjčce. A je jedno, zda někdo plánuje rozjet své podnikání, zda někdo plánuje rozšířit svůj byznys, nebo jenom potřebuje kapitál navíc.

Dobré je také připomenout, že tento segment více než kterýkoliv jiný ukazuje svou individualitu. Po prvotním prověření už záleží jenom na konkrétních investorech, zda peníze poskytnou, nebo nikoliv. Vzhledem k oblibě je zde velká šance, že ano.

Poptejte se u známých

Pokud všechny tři výše zmíněné možnosti selžou, je zde ještě jedna. A to čtvrtá. Můžete si půjčit od někoho ze svých známých. Od rodiny, ale třeba i přátel. Není to nic výjimečného a navíc bude daná půjčka celkem výhodná. A když to nepůjde formou půjčky, zkuste takzvané FFF investice. Okolí vám zafinancuje nápad, výměnou za podíl na zisku, pokud se byznys úspěšně rozjede. I toto je cesta jak získat peníze, i když už nejde o klasickou půjčku jako takovou.

PR text

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS