... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Jsou binární opce podvod?

20. 10. 2015 v 15.09 · Rubrika: Blog, Podnikání na Internetu

Jsou binární opce podvod nebo seriózní druh investování a možného výdělku? To je základní otázka, kterou si zřejmě po přečtení některých vláken a zkušeností pokládá každý začínající obchodník. Dnes na ni dostanete odpověď.

binární opce

Opce, stejně tak binární opce nebo i obchodování na forexu, komodit, akcií a podobně samozřejmě podvod není. Jedná se o seriózní obchodní příležitosti, které v dnešní době může využít naprosto každý. Společně s otevřeným trhem je zde ale příležitost i pro nekalé praktiky, které obchodování (a nejen opcím) dělá špatné jméno. Zaměříme se tedy na podvody a jejich snadné odhalení. Většinou podvod poznáte na první pohled, vždy se ale najdou tací, kteří na podvod naletí, většinou jde o začínající obchodníky. Z tohoto důvodu musíte být pořád opatrní a používat hlavu.

Podvodné příběhy a reklamy

V poslední době je velmi rozšířený podvod skrz reklamu. Na sociálních sítích nebo například do e-mailu vám přijde zpráva, kde si přečtete příběh, jak obyčejný člověk s nízkým platem objevil binární opce a již od druhého dne začal vydělávat. Aktuálně si jen užívá na plážích a pár minutami denně vydělává stovky tisíc měsíčně. Tento druh podvodu praktikuje Miroslav Kadlec, též známý jako Tomáš Stodola nebo Tomáš Vlas. Pravděpodobně se ani nejedná o reálného člověka, ale mám teorii, že za těmito podvody stojí samotní brokeři.

Podobné e-maily se vás snaží přimět k obchodování binárních opcí. Přes odkazy směřují k založení obchodního účtu, ze kterého mají podvodníci provize. Zmíněné opční strategie jsou nefunkční, podvodníkům vůbec nezáleží na vašem zisku, ale pouze na založení účtu a obchodování. Odkazy většinou vedou na brokery s vysokými poplatky kvůli nadprůměrným provizím. Pokud se začátečník nechá strhnout, je velmi pravděpodobné, že peníze rychle prodělá, protože bude mít nevhodného brokera a nefunkční strategii.

K obchodování vám je navíc často rovnou doporučen nějaký automatický obchodní systém (AOS), který peníze „vydělá za vás“. Je to způsob, jak zaručit, že budete obchodovat. Automatický systém zdarma, nebo za pár desítek či stovek dolarů je samozřejmě nefunkční a vše proděláte. Na snadné výdělky bez práce se snažil nalákat například podvod Profitonline. Tento podvod je zase z jiného soudku, nejedná se o klasické nalákání lidí pomocí psaného textu a fotografií, ale tentokrát se vás snaží nalákat videem. Jedná se o propracovanější metodu.

V tomto případě je rada jednoduchá. Buďte obezřetní a používejte selský rozum. Pokud je něco až moc dobré, aby to byla pravda, pravda to není. Musíte si uvědomit, že pokud by měl někdo nástroj, pomocí kterého vydělává půl miliónu korun měsíčně, tak by vám ho asi nenechal za pár tisíc, to je jen takový malý příklad.

Podvodní brokeři

Pokus o podvod může přijít také ze strany brokera. V takovém případě dojde buď k manipulaci ceny. Broker zná vaše obchodní příkazy a ve vaší platformě může cenu krátkodobě upravit ve váš neprospěch.

Druhou a častější možností je komplikace s výplatou peněz. Vše je bez problémů až do doby, než si chcete peníze poslat zpět na váš účet. Peníze vám broker zpět nezašle a zřejmě dostanete vyrozumění, že jste porušili obchodní pravidla, s nimiž jste souhlasili při založení obchodního účtu. V takovém případě jsou peníze téměř ztracené a pouze ve výjimečných případech se podařilo vybrat aspoň částku, která se vložila (bez zisku).
Je nutné si uvědomit, že mnoho brokerů sídlí v daňových rájích a právní moc je tak značně omezená. Navíc právní cesta je velmi nákladná (především na zahraniční společnosti) a výsledek je i tak nejasný.

Brokerů se není třeba obávat, stačí si vybrat kvalitního poskytovatele, například broker High/Low, broker TopOption, nebo StockPair. V každém případě stačí být opět obezřetný. Zadejte si název brokera se slovem podvod, nebo scam (anglicky podvod) a vyhledejte binární opce diskuze. Ihned se dozvíte, zda je daný broker seriózní, a jaký s nimi mají ostatní obchodníci zkušenosti. Pokud umíte anglicky, vůbec se nebojte hledat a hlavně číst, dozvíte se spoustu užitečných informací.

Jsou tedy binární opce podvod? Binární opce podvod nejsou, ale podvodů, které parazitují na binárních opcích v posledních měsících, přibývá. Ve světě je mnoho seriózních brokerů, s nimiž je binární obchodování zcela seriózní a bezpečné. Najde se ovšem i několik podvodníků, které si snadno vyhledáte a vyhnete se jim. S výběrem brokera si dejte trochu času, najděte si informace a rozhodně se nespálíte. Musíte dát také pozor, obchodování binárních opcí není tak jednoduché, jak se všude tvrdí. Peníze se pomocí binárních opcí vydělat dají, ale chce to čas a hlavně se člověk musím pořád vzdělávat.

PR text

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Komentáře k “Jsou binární opce podvod?”

  1. Petra M. napsal:

    Ještě nikdy jsem obchodování binárních opcí nezkoušela, ale možná to změním. Pořád hledám něco, čím bych si mohla vydělat nějakou tu „kačku“. Přijde mi to dost složité, něco předpovědět.

  2. Karel napsal:

    U australského brokera High/low bych se tady docela bal obchodovat, ale budiz.

  3. Brokeři napsal:

    V souvislosti s obchody s binárními opcemi a možnými podvody, které se s touto oblastí pojí, je zajímavé i to, že někteří brokeři mohou fungovat relativně spolehlivě (poctivě nastavený systém, relativně bezproblémové fungování atd.), avšak může se stát, že s nimi budete mít v budoucnu nějaké dílčí problémy (a bude skvělé, když budete mít možnost dovolat se nějakého odvolání). Slyšel jsem, že jeden broker se např. údajně zdráhá vyplácet větší částky apod. Já osobně doporučuji obchodovat s v ideálním případě s brokery, na které získáte ústní pozitivní reference od lidí, které osobně znáte.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS