Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Jiří Paroubek pod palbou

27. 4. 2010 v 20.57 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Jiří Paroubek a obecně ČSSD je na sociální síti Facebook zřejmě tím nejoblíbenějším terčem kritiky a posměšků. Často vznikají nové nenávistné uživatelské skupiny a získávají snadno velmi mnoho příznivců. Zde pár postřehů.

Paroubkova stránka má skutečně přes dva tisíce příznivců/fanoušků. Zde je ovšem jasně vidět, že slovo fanoušek není na Facebooku úplně šťastně zvolené pojmenování pro člověka, který chce odebírat odněkud novinky, být v obraze, nebo se prostě jen bavit:

Paroubek

Když se řekne „velmi mnoho příznivců“ (zmíněno v úvodu článku), může to znamenat tisíce i desetitisíce lidí, kteří souhlasí s názorem konkrétní skupiny. Pár příkladů za všechny:

  • Paroubek je vypatlanej debil!!! (66 000 členů skupiny)
  • Komunisté nás dostali za 40 let do prdele, Paroubek našel zkratku. (55 000 členů)
  • bude mít toto PRASE víc fanoušků než Paroubek? (720 členů)

A další:

Paroubek

Na dotaz Paroubek bylo nalezeno 485 výsledků (pouze Skupiny). Jen pro srovnání: Topolánek má 29 skupin, z nichž některé jsou oslavné, a třeba taková Jana Bobošíková má skupiny 3.

Jistě, nemusí to vůbec nic znamenat. V rámci předvolebních bojů je ostatně možné všechno a na Facebooku je v tuto chvíli 2.642.160 lidí starších třinácti let. (Z toho je zhruba 700 tisíc lidí neplnoletých.) Podle těchto čísel se dá říct, že 66 tisíc lidí ve skupině oproti celkovému počtu českých uživatelů nic neznamená. Hrubá a vulgární nenávist vůči Paroubkovi, která je na Facebooku poměrně dost vidět, je tak vlastně záležitostí menšiny.

Přemluv bábu a dědu

Aby nevolili levici…

Marta Issová a Jiří Mádl vystupují v „humorném“ videu, jehož účelem je podpora pravicových stran.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS