Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Jak je na tom WordPress.com (statistiky)

30. 9. 2013 v 23.28 · Rubrika: WordPress

Logo WordPressNení to tak dlouho, co zde vyšel článek o WordPress.com, tedy blogovacím systému běžícím na WordPressu, který provozuje společnost Automattic Inc., mimo jiné hlavní vývojář WordPressu.

Za rok 2010 hlasil WordPress.com 6 milionů nových blogů a 23 miliard zobrazených stránek.

Nyní jich zobrazuje 12 miliard za jediný měsíc.

Na WordPress.som je aktuálně téměř 71 milionů blogů, které každý měsíc navštíví 377 milionů čtenářů a vloží při tom přes 62 milionů komentářů. Sami autoři blogů vyprodukují za měsíc zhruba 38 milionů příspěvků ve více jak 120 jazycích.

Nejpoužívanějším jazykem je angličtina (66 %) následována s velkým odstupem španělštinou (8,7 %) a portugalštinou (6,5 %). Ostatní jazyky mezi top desítkou se drží na úrovni okolo jednoho procenta.

WordPress.com tedy stále roste a nemusíme se u něj obávat toho, co se v minulosti stalo podobným systémům (zde článek o konci Bloguje nebo Posterous).

Co nabízí WordPress.com

Po založení účtu na WordPress.com se uživatel dostane na klasickou přihlašovací stránku WordPressu, kterou známe s vlastních instalací open-source WordPress.org. Ve skutečnosti si totiž skutečně nový blog na WordPressu založil. (Použita funkce Multi-WordPressu, která je běžně součástí WP od verze 3.0.)

Kromě běžných funkcí nabízí WordPress.com další doplňky sloužící k rozvoji komunity. Jde například o možnost odebírat příspěvky z jiných blogů přímo ve vlastní administraci nebo o správu komentářů, které sám uživatel napsal na jiné blogy v rámci systému.

Omezení spočívá v tom, že nejde o vlastní instalaci systému a uživatel tudíž nemá práva správce. Nemůže instalovat nové motivy vzhledu, pluginy, a nemůže zasahovat do zdrojových kódů.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS