Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Jak si vytvořit stránku na Facebooku

4. 1. 2010 v 19.16 · Rubrika: Propagace a reklama, Sociální sítě

Na Facebooku je dost Čechů na to, aby se vyplatilo založit si v této komunitní síti vlastní propagační stránku. Zabere vám to pouze několik minut i s následnou implemetací Facebook vizitky nebo fanouškovské schránky do vlastního webu. Takže jak na to?

Všechny své stránky můžete spravovat z jednoho místa a tím je Správa stránek. Odkaz pro vytvoření nové stránky ale najdete na stránce jakékoli jiné v levém dolním rohu po odrolování. Pro vytvoření nové stránky můžete použít tento odkaz.

V první řadě zvolte, co vlastně stránka propaguje či komu patří, vymyslete pro ni vhodný název a stiskněte níže tlačítko „Vytvořit stránku„.

Vytvořit stránku na Facebooku

Vytvořit stránku na Facebooku

Facebook upozorňuje, že „vytvářením neautorizované stránky“ porušíte pravidla a dokonce vám může být zrušen uživatelský účet. Stránka má vyšší status než skupina, pokud chcete založit skupinu na propagaci čehokoliv, nikdo vám v tom nebrání. Nelze ale založit fan stránku Jiřího Paroubka, ani nikoho či ničeho jiného.

To je všechno, stránka existuje. V jejím nastavení najdete možnost změnit výchozí zobrazení zdi a konfigurovat aplikace pro fotky, odkazy, události a poznámky. Přidat můžete i další.

Facebook

Facebook

Zajímavá je i možnost importovat obsah z RSS (například vašeho blogu). Stačí použít aplikaci Poznámky, kde v pravém panelu uvidíte výzvu. Pak stačí zadat URL adresu webu, RSS zdroj si již Facebook najde sám.

Přesný postup je tento:

 1. Na své vytvořené stránce použijte odkaz vlevo nahoře hned pod náhledem Upravit stránka
 2. Najděte aplikaci Poznámky a kliněte na Upravit
 3. V pravo v rámečku najdete odkaz Importovat poznámky
 4. Zadejte adresu webu nebo RSS zdroje a klikněte na Zahájit Import
 5. Jakmile budou položky jako poznámky načteny, potvrďte akci tlačítko vpravo Potvrdit import
Import externího zdroje

Import externího zdroje

Jak získat vizitku či fan schránku pro svůj web

Nějakým způsobem je potřeba dostat se na stránku widgetů – pomůcek (můžete použít odkaz). Nejjednoduší je to opět přes odkaz „Upravit stránku“ a podívat se do pravého panelu úplně dolů. Měli byste tam mít odkaz Získejte svou vizitku.

Vizitka

Vizitka je vlastně jen takové shrnutí údajů, kterým můžete stránku propagovat jinde na internetu (na svém webu). Stačí si nechat vygenerovat potřebný kód, který vložíte do zdorjového kódu vašeho webu. Vizitka pak vypadá třeba takto:

Netzin.cz | Propagujte i svojí stránku

To sice úplně stačí na běžnou propagaci, možná zajímavější je ale vložit více než poslední status. K tomu slouží schránka fanoušků.

Použijte odkaz v levém panelu Staň se fanouškem. Pokud používáte jednu z uvedených aplikací, klikněte na příslušné tlačítko, pokud ne, kliněte na Other. Vpravo se zobrazuje náhled, nahoře si můžete vybrat, jestli se mají v okně zobrazovat novinky na zdi a fanoušci.

Facebook widget

Facebook widget

Smyslem stránky je propagace vaší firmy nebo sebe samého na sociální síti Facebook. Pokud tam máte svůj profil a zároveň jste majitelem nějakého webu, můžete to zkusit. Na stránku můžete psát úplně stejným způsobem jako na výchozí zeď, jenom nebudete pod svou osobní identitou, ale například pod tou firemní.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Jak si vytvořit stránku na Facebooku”

 1. Karel napsal:

  Dobrý den,
  zajímavý článek. Nicmně by mě zajímala věc ohledně správcovství takovýchto stránek. Co když jsem člověk (dejme tomu webmaster, SEO konzultant pod), který tvoří weby na zakázku. K propagaci si necha vygenerovat „líbí se“ mi (kde je admin ID pod facebookem), fanpage (admin IP pod FB), …
  Jenže jak udělat to, že prave to „admin ID“ je pořád stejné, resp pro další zajázku jiného webu mám používat opět toto „admin ID“? Přece se nebudu do FB registrovat podruhé?? Když bych měl třeba 5 zakázek na weby / měsic, zachvíli by mi z těch vymyšlených emailu kvuli loginu na FB praskl KeePass. Podotýkám, že ani v jednom případě bych nebyl majitelem webu, nymrž jen zhotovitelem.
  Nebo se pletu?
  Děkuji

 2. Dobrý den,
  jestli jsem otázku správně pochopil, tak podle mého názoru si stačí prostě pokaždé Like Button vygenerovat.

  http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/

  • Karel napsal:

   k like box: k jednoduchému vygenerování ano, ale hled dole je kkrok 2 s nutností být Admin (chtějí admin id číslo)

   • Já tam nic takového nevidím. Nevím, jak pomoci. Prostě zadám adresu jakékoli stránky na Facebooku, nastavím parametry a kliknu na Get Code a je to. Nic dalšího vyplňovat nemusím.

 3. jana napsal:

  a jak vytvorim udalost aby tam bylo vice lidi co to vytvorili

 4. Pavlína napsal:

  Ahoj, potřebovala bych radu, založila jsem si stránku na fb a nejde mi tam rozjet diskuze, nevím jestli je vůbec v současné době proveditelné založit něco s diskuzí? prosím poraďte..

 5. Tomáš napsal:

  chci se zeptat když si chci vytvořit stránku na Facebooku jsou za to nějaké oplatky ? díky za odpovědi

  • Pavlína napsal:

   oplatky nevím :) jinak stránka lze vytvořit bezplatně.. myslím že jen pokud máš pak zájem o reklamu stránky nebo tak něco tak to zpoplatněný nejspíš bude.. ale pokud ji jen vytvoříš a normálně šíříš tak je to zdarma.

 6. erik napsal:

  serus chcem sa len spytat je to spoplatnene ked si niekto chce vytvorit stranku na nejaku propagaciu alebo predaj ???plati sa za to ??ci to je free??

 7. Jana Š. napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se Vás zeptat na aktuální způsob vytváření nových záložek na stránkách facebooku. všude se dočítám o použití aplikace Statické FBML, ta mi ale bohužel nefunguje, přesněji na jejích stránkách chybí odkaz na „add to my page“ pod logem. Tato aplikace je již nefunkční, nahradila ji jiná nebo je zpoplatněná?
  Předem děkuji za opověď.

 8. Petr Tomasek napsal:

  Dobry den, asi pred rokem a pul jsme si zalozili firemni stranku ke Golemovu restaurantu.
  Vse fungovalo, psali jsme na zed, vkladaly foto atp a meli jsme cca 11tis fanousku a nekdy v breznu 2012 z niceho nic stranka zmizela, nejde ani odkaz na FB z golem-praha.cz, poslali jsme obratem formular s dotazem na FB a nikdy nam nikdo neodpovedel a stranka dotedka nejde, co mame prosim udelat ? Jde kontaktovat nekdo ze spravcostvi FB stranek ?
  Dekuji Petr Tomasek

 9. mirek napsal:

  dobry den hlupaci ja jsem presvecen ze je to blbost facebook

 10. Andulka napsal:

  pořád mi to tam píše že nejsem oprávněna k registraci na fb :(

 11. Markéta napsal:

  dobrý den, chci se zeptat – mám již vytvořen účet na fb – v levém sloupci kliknu na možnost vytvořit stránku, objeví se mi panel možností a kd kliknu na jeden z nich, který bych chtěla vytvořit, projede jen velmi rychlý, sotva půlvteřinový odkaz jak postupovat dál,ale celé okno s panelem se vlastně vůbec nerozbalí a tak pořád jsem na té základní stránce ať klikám jednpou nebo ddvakrát.
  nemáte prosím nějakou radu?
  děkuji

 12. Jana napsal:

  Chtěla bych se zeptat, když si vytvořím na fb stránku s oblečením, bude někde vidět, který člověk ji vytvořil? 😀

 13. Tom Koryčánek napsal:

  Chtěl bych se zeptat na vkládání souborů na fcb stránce. nenašel jsem nikde tuto funkci. Vytvořil jsme totiž fotbalové sportovní stránky a potřebuji zde vložit dokumenty ve wordu či v excelu – rozpisy zápasů atd. Ve fotbalové skupině, kterou máme tato možnost je.

 14. havloá a havel napsal:

  poradí mi něgdo jak si vytvořit facebok

 15. Ivana minsterpva napsal:

  Chci udělat manželovi fejzbukovou stránku

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS