Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Jak se nezadlužit jako OSVČ a co s tím, když už se to stane?

7. 9. 2018 v 15.45 · Rubrika: Podnikání na Internetu, Web - Net

I podnikatelé se mohou dostat do svízelné situace a najednou přestanou být schopní dostát svým závazkům. Jak tomu předejít a co dělat, když už se do takové situace dostanete a dluhy vám začnou přerůstat přes hlavu?

Jak se nezadlužit jako OSVČ a co s tím, když už se to stane?

Splácet půjčku půjčkou se nevyplácí

Podnikání rozhodně nepatří mezi jednoduché činnosti. A i když do toho dáte všechno a vydáte ze sebe absolutní maximum, někdy jsou okolnosti proti vám. Do průšvihu se můžete dostat hlavně v případě, když skočíte do nebezpečného kolečka půjček. Jeden úvěr splácíte druhým a počet věřitelů narůstá. Zaplacení půjčky půjčkou patří mezi jednu z největších chyb a je jenom otázkou času, kdy vám exekutoři nebo vymahači dluhů zaklepou na dveře.

OSVČ bez střechy nad hlavou

Živnostníci se potýkají s jednou velkou nevýhodou. Za svoje závazky ručí celým svým majetkem. V praxi to pak znamená, že pokud se dostanete do záporných čísel a nezvládnete celou situaci ukočírovat, hrozí vám, že přijdete o střechu nad hlavou. Existují ale možnosti, jak této situaci předejít nebo jak se z ní dostat.

  • Naučte se vytvářet rezervy. Na jednu stranu dejte svoje příjmy a na druhou svoje výdaje. Založte si separátní účet, na který pravidelně pošlete předem určenou částku. V případě, že byste se dostali do potíží, můžete jako první sáhnout do rezervy. Teoreticky tak k půjčce u banky vůbec nedojde.
  • Vůbec není od věci, když si místo OSVČ založíte nebo koupíte společnost s. r. o. Má to hned několik výhod. Tou první je, že pokud se vám přestane dařit, ručíte jenom do výše vkladu nikoli celým svým majetkem. Kolik za firmu na prodej zaplatíte, záleží na vás. Cena v SimplyOffice se pohybuje už od 9 900 Kč a odvíjí se od výše splaceného kapitálu společnosti.
  • Podejte žádost o oddlužení. Když už není cesta ven, přihlaste se na soud, který vám určí výši splátek na dobu 5 let. Po tuto dobu jste chráněni před exekutory. Nenechte se ale mýlit. Pokud si myslíte, že si jednoduše půjčíte, nevrátíte a pak vyhlásíte osobní bankrot. I tady platí přísná pravidla a podmínky, které musíte splnit:
    • během splátek vám zůstane pouze životní minimum
    • za 5 let splatíte alespoň 30 % dlužné částky
    • na řádné splácení dohlédne insolvenční správce, kterého rovněž zaplatíte

PR text

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS