Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

IDN v doménách .CZ odmítnuto již popáté

26. 11. 2014 v 20.15 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Z průzkumu sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, vyplývá, že česká internetová veřejnost opět odmítla zavedení diakritiky do systému domény .CZ – proti se vyslovila 81 % respondentů z řad organizací a 68 % oslovených běžných uživatelů Internetu.

IDN

Podle tiskové zprávy CZ.NIC zpracovala průzkum společnost Markent, účastnilo se ho celkem 2 256 uživatelů Internetu a 1 781 organizací, přičemž právě u nich došlo k nárůstu odmítnutí o 10 % oproti průzkumu z roku 2012.

Rok 2012 Rok 2014
Organizace Uživatelé Organizace Uživatelé
71 % 68 % 81 % 68 %

Výsledky průzkumů představují pro sdružení CZ.NIC rozhodující faktor pro přijetí či odmítnutí IDN.

Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, k tomu řekl:

„Odmítnutí IDN nás nepřekvapilo. Česká veřejnost je v tomto stanovisku velmi konzistentní a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento stav měl změnit. Provedený průzkum nebyl zaměřen pouze na IDN, ale chtěli jsme zjistit mimo jiné také to, jak veřejnost vnímá naše sdružení a projekty, jimž se věnujeme. Potěšila nás míra povědomí o mojeID nebo projektu Jak na Internet. A radost nám udělal také fakt, že oproti minulým letům nás respondenti vnímají jako efektivnější sdružení, které více informuje laickou veřejnost.”

S ohledem na IDN se v průzkumu mezi nejčastěji spontánně uváděnými nevýhodami objevovala komplikovanost přístupu pro návštěvníky ze zahraničí nebo podpora spekulací s doménovými jmény.

Z průzkumu dále vyplývá, že typického zastánce IDN mezi jednotlivci představuje člověk ve věku 30 až 39 let a pochází z obce s 10 až 20 tisíci obyvateli. V případě organizací se jedná o subjekty se 100 a více zaměstnanci, které působí ve školství, zdravotnictví a nebo se jedná o průmyslové podniky.

Detailní výsledky průzkumu, včetně doplňujících informací spojených s IDN, najdou zájemci na internetové adrese www.háčkyčárky.cz.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS