Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Hosting Wedos, aneb co je možné

20. 9. 2010 v 12.29 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Na českém trhu se objevila nová webhostingová firma. Své působení zahájila představením datacentra v Hluboké nad Vltavou a prakticky neomezeným webhostingem (prostor na disku, počet databází) za 18 korun měsíčně. Mezi největší lákadla patří kromě ostatních služeb i velmi nízké ceny domény (CZ za 192 korun včetně DPH).

Na dotaz, který by měl nízké ceny osvětlit, odpověděl pro Netzin.cz Petr Šťastný.

Není divu, že vzniká jistá pochybnost. Na tak nízkou cenu nejsou uživatelé zvyklí a zdá se jim nepřirozená, ostatně sami provozovatelé jiných webhostingů často hovoří právě o tom, že jejich cena reflektuje kvalitu poskytovaných služeb a cena nižší znamená automaticky i nižší kvalitu.

Na dotaz, který by měl nízké ceny osvětlit, odpověděl pro Netzin.cz Petr Šťastný:

Jak je možné, že nabízíte tak nízkou cenu v porovnání s rozsahem nabízených služeb a oproti ostatním webhostingovým firmám? Vyděláte na tom, nebo jde o ceny zaváděcí a časem budou navýšeny?

Ceny se zvyšovat nebudou. Nyní je webhosting za zaváděcí cenu 15 Kč měsíčně a od listopadu bude stát 25 Kč měsíčně, což je na našich stránkách avizováno. Žádné další zdražování neplánujeme, jsou to konečné ceny našich služeb. Stejně tak domény budou jak jsou, zdražovat se nebudou.

I když se ceny zdají hodně podezřele nízké, je to prostě o tom, že na rozdíl od konkurence jsme na mnoha místech dokázali výrazně snížit náklady, i když žádným způsobem neutrpěla kvalita ničeho, naopak budeme vše provozovat na technologiích, o kterých si může většina dalších nechat jen zdát.

Počty jsou to velmi jednoduché, např. jen to, že kdybychom si přibližně stejné prostory pronajímali v nějakém pražském telehouse, kde je většina ostatních, tak bychom museli platit stovky tisíc měsíčně (ale jsou to „vyhozené“ peníze, nevrátí se nám). My jsme ve svém, vše máme vlastní, takže sice je potřeba nějaká počáteční investice, ale ta se velmi rychle vrátí a ty stovky tisíc měsíčně ušetříme. A to jen jedna z mnoha věcí, kterou děláme jinak než ostatní a dokážeme ušetřit.

Webkamera Datacentrum WEDOS

Na fotografii je aktuální obraz webkamery zabírající hlavní sál právě budovaného datacentra.

Pro úplnost článku je třeba doplnit, že většina služeb bude nabízena až od října tohoto roku a jako první přijde na řadu VPS za cenu 120 korun měsíčně včetně DPH.

K dispozici zatím nejsou ukázky administrace a jasné není ani to, jestli bude možné služby nezávazně otestovat (pravděpodobně ano, nicméně podrobnosti nejsou známy) ještě před zaplacením.

Odkazy

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS