Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Google zaplatí miliardy za reklamu na on-line lékárny

24. 8. 2011 v 22.40 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Google zaplatí půl miliardy dolarů (v přepočtu přes osm miliard korun) za to, že ve svém reklamním systému umožnil inzerovat kanadským on.line lékárnám. Ty propagovaly dovoz léků na předpis do Spojených států.

Díky dohodě s americkým ministerstvem spravedlnosti se Google vyhne soudnímu řízení. Reklamu na prodej léků určených k prodeji ve Spojených státech už také zakázal a zároveň přiznal svou chybu sdělením, že takovou reklamu neměl nikdy umožnit.

Americké úřady začaly Google vyšetřovat kvůli podezření, že zmíněné lékárny mohou prodávat i padělky léků a léky, které se v USA prodávají pouze na předpis. Podle vyšetřovatelů věděl Google o celé situaci už od roku 2003.

Zmíněná částka půl miliardy dolarů pak představuje sumu, která je součtem vlastního zisku z této reklamy a také také zisku z ilegálního prodeje léků americkým spotřebitelům.

Agentura AP upozorňuje, že se Google může díky svému reklamnímu systému stát opakovaně nástrojem nejrůznějších machinací a podvodných praktik. Jde ale přitom o hlavní zdroj příjmů tohoto internetového giganta. Odhaduje se, že jen v tomto roce tato reklamní síť vydělá více než 30 miliard dolarů (asi 509 miliard korun).

Zdroj: Ceskatelevize.cz

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS