Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Google začal prodávat elektronické knihy

7. 12. 2010 v 00.18 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Google začal s digitalizací knih již v roce 2004. Podle zprávy na oficiálním blogu jich má nyní v digitální podobě přes 15 milionů a dnes oznámil, že na stránkách projektu lze také knihy nakupovat. Prozatím však nikoli v České republice.

Knižní projekt Google vznikl vlastně už v roce 2002, tenkrát jako tajná věc skupinky zaměstnanců. Larry Page se v té době vydal na průzkum a navštívil Michiganskou univerzitu, která je jedním z pionýrů v oblasti digitalizace knihoven s projekty jako JSTOR a Making of America. Když se dozvěděl, že současný odhad naskenování univerzitní knihovny čítající 7 milionů svazků je 1000 let, oznámil prezidentce university Mary Sue Colemanové, že společnosti Google bude stačit roků šest.

Nyní Google knihy prodává a nabízí přes tři miliony titulů v elektronické podobě. Češi mohou zatím pouze číst ty nechráněné autorským zákonem.

Google eBookstore

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS