Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Google +1 jako tlačítko na web

1. 6. 2011 v 19.44 · Rubrika: Sociální sítě

Majitelé webů si nyní mohou na své stránky přidat tlačítko +1. Dají tak možnost návštěvníkům a čtenářům, aby vyjádřili webu podporu a doporučili jej ostatním.

Jde o obdobu tlačítka +1 ve výsledcích hledání, které Google představil na na konci března. Nyní mohou webmasteři sami pomoci se svou propagací. Doporučení ostatních přátel vidí totiž lidé pod výsledky hledání (zatím pouze na Google.com).

Volný překlad z blogu pro webmastery:

Dostali jsme hodně žádostí od uživatelů a webmasterů, aby tlačítko +1 bylo dostupné i na jiných místech, ne jenom ve výsledcích hledání. To je také důvod, proč dnes dáváme toto tlačítko k dispozici serverům na celém internetu. 

Na blogu se dále píše, že jde o logický krok, protože těžko někdo může ihned hodnotit odkaz na nějakou stránku, pokud ji ještě nenavštívil. Na webu je pravděpodobnější, že obsah po jeho prohlédnutí kliknutím na tlačítko pochválí.

Použití tlačítka má také vliv na pořadí stránky v personifikovaných výsledcích. Google totiž s pomocí tlačítka získává další informace o zájmech konkrétního uživatele a bude mu tak moci nabídnout přesnější výsledky.

google +1

Kód pro vložení tlačítka najdete na adrese http://www.google.com/webmasters/+1/button/index.html

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS