... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Firemní komunikace nejsou jen vizitky

20. 11. 2014 v 13.52 · Rubrika: Propagace a reklama

Korporátní identita je u nás obrovský byznys. Při stavění a výrobě té správné kombinace barev, slov a tvarů na firemní materiály protočí české firmy i podle přízemních odhadů řádově desítky milionů korun. V praxi ale často končí snaha předat pracně vydestilovaná sdělení jen u hlavičkového papíru a vizitek. Není to škoda? Jaký je ten krok navíc, který dělá rozdíl?

Plakátový rám

Plakátový rám

Plakáty se hodí nejen do kina

Asi nejpohodlnějším a zároveň nejlevnějším komunikačním formátem jsou plakáty v plakátových rámech (při nákupu setkáte se i s termínem klaprámy či clipframes). Jednoduché hliníkové rámy můžete snadno připevnit na libovolnou zeď nebo dveře a odprezentovat v nich to, co je na vás zajímavé.

Typickým využitím jsou získané certifikáty a ocenění v recepcích, upozornění na nové služby nebo klíčová poselství firemní identity v jednacích místnostech a na chodbách.

Instalaci plakátových rámů můžete využít i na přístupových chodbách nebo vně objektu. Zpravidla zde bývají po část dne horší světelné podmínky, což řeší podsvícené plakátové rámy.

Při nákupu si dejte pozor zejména na zemi výroby – česká či evropská produkce vyniká, navzdory stálému tlaku na cenu, kvalitou použitých materiálů a spojů. To oceníte hlavně po pár měsících používání, kdy se vám levný čínský klaprámy jednoduše rozpadne, nebo se začne odchlipovat, praskat v rozích nebo po celém obdovu.

Letáky nemusí rozdávat hosteska

Stojan na letáky

Stojan na letáky

Dalším praktickým pomocníkem jsou stojany na letáky – využijete je pro distribuci katalogů a upoutávek na klíčové služby nejen v kanceláři nebo přímo v provozně (často je využívají na svých pobočkách banky, operátoři nebo autosalony), ale také na výstavách, eventech nebo při účasti na odborné konferenci.

Výhodou velkých stojanů oproti menším pultovým je možnost prezentovat informace o firmě či nabídku v celé šířce, snazší opoutání pozornosti aniž by se vám zároveň zvýšily nároky na obsluhu. I velké stojany jsou pohodlně přemistitelné a skladné (chcete-li je dočasně využít mimo kancelář).

A prezentace mimo kancelář?

Když už jsme u prezentaci mimo firmu – nemusíte mít vlastní stánek, abyste potenciální zákazníky zaujali lépe, než jen vizitkou. Stále oblíbenější jsou mobilní roll-up bannery – vysouvací plochy v téměř „životní velikosti“ vynikající zejména svou skladností (přepravit se dají v lehkých tubusech s držadly).

Produktová vitrína

Produktová vitrína

Pokud se chcete pochlubit spíše reálnými produkty v kompaktních rozměrech, využijete produktovou vitrínu. Ještě více než u rámů zde ale platí: pozor na kvalitu a původ výroby. Solidní vitríny jsou při nákupu k nerozeznání od levných protějšků z asie, rozdíl poznáte až po čase – po několika transferech, kolizích s návštěvníky a použití dvířek se ozvou nekvalitní materiály a kloubky. Levnější varianty také zpravidla mají pouze obyčejné, nikoliv tvrzené sklo. Stačí přitom jeden neopatrný pohyb nebo škobrnutí a budete složité shánět náhradní sklo. Ujistěte se, že vitrína byla vyrobena pro intenzivní použití s důrazem na odolnost povrchu i spojů.

PR text

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Komentování je uzavřeno / zakázáno

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS