Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Duplicita indexu a domény – jak přesměrovat

29. 9. 2011 v 11.50 · Rubrika: Tvorba webu

DuplicitaV komentáři pod článkem na téma „jak přesměrovat verzi domény bez WWW na verzi s WWW“ se objevil dotaz upozorňující na to, že duplicitní může být i první stránka webu, tedy index.php, index.html apod.

Přesměrování takové stránky je velmi jednoduché.

Pokládám za nutné upozornit, že vyhledávače si s takovou duplicitou snadno poradí. Řešení těchto maličkostí slouží spíš jenom pro klid majitele webu, který může klidně spát s vědomím, že pro úspěch svého projektu udělal opravdu všechno.

Ve skutečnosti jde ale o duplicitu přirozenou, ostatně úplně stejně jako u domény bez WWW a s WWW. Vyhledávače o tom ví a pokud se na těchto rozdílných adresách nachází stejný obsah, nemají problém je sloučit. To se týká jak výsledků vyhledávání, kdy jednu verzi prostě upřednostní (u Google lze nastavit preferovanou verzi v Nástrojích pro webmastery), tak i ranků. Mnohem horší je, když verze bez WWW prostě nefunguje, což je běžné, a v tomto případě jde spíš o uživatelskou nepřívětivost. Člověk totiž zadá doménu bez WWW a nedostane se nikam.

Zpět k aktuálnímu problému. Pokud chcete rychle vyřešit situaci, kdy samostatně existuje example.cz a example.cz/index.php, přidejte do .htaccess tento řádek:


RewriteRule index.php / [R=301,L]

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Duplicita indexu a domény – jak přesměrovat”

  1. Jano napsal:

    Ano, je dobre mat toto poriesene. Idelane je vsak na webu odkazovat pouze na verzi stranky, nebo podstranky bez index.php / .htm / .html … za lomitkem.

    Stretol som sa dokonca s opacnym problemom. Web mal v roote example.com/ jiny obsah jako v example.com/index.html. A Google napriek tomu tieto stranky interne spojil do jednej a tim padem vsechny podstranky linkovane zo stranky example.com/index.html neboli riadne indexovane. Takze pouzit napriklad index.php na poskytovanie jineho obsahu jako je obsah v root-e je snad jeste horsie ako mozna prirozena duplicita.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS