Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Dolphin Zero: Nový král Android prohlížečů nebo zbytečnost?

7. 1. 2014 v 20.17 · Rubrika: Software

Dolphin ZeroDolphin Zero je nový mobilní prohlížeč pro Android, který se vydal cestou absolutní bezpečnosti.

Automaticky totiž promazává veškeré citlivé informace a můžete se tak na internetu pohybovat skutečně jako duchové.

Jak Dolphin Zero funguje?

Momentálně na svém Androidu nejspíš používáte Safari, Chrome nebo třeba Operu Mini. Dolphin Zero však na rozdíl od nejrozšířenějších mobilních browserů pracuje s  volbou „Do Not Track“ jako základním nastavením. Prohlížeč se dušuje, že nebude nikdy sbírat ani sdílet něco z následujících dat:

  • historie prohlížeče,
  • cache a hesla
  • data z formulářů
  • favicony
  • cookies
  • geografické informace aj.

Při každém zavření okna prohlížeče dojde k okamžitému a automatickému promázání veškerých citlivých dat. Díky osekání mnoha funkcí (například nemůžete vytvářet záložky) je také proklatě rychlý.

Má smysl Dolphin Zero používat?

Možná už vám vrtá hlavou, v čem že se tato „žhavá” novinka liší od běžného anonymního módu dostupného ve Firefoxu i v Chromu. Odpověď je jednoduchá: v ničem.

Zamyslete se však, nakolik důvěřujete anonymnímu módu například v Chromu (prohlížeče, který vás po otevření ihned vyzývá k přihlášení do Google účtu a pochází od společnosti notoricky známé snahou zjistit o vás snad i pravidelnost chození na velkou).

V DolphinZero si také nemůžete změnit domovskou stránku ani používat jiné funkce, na které jste třeba při surfování na mobilu zvyklí (namátkou uveďme hlasové ovládání).

Závěrem

Dolphin Zero je úzce spjat s vyhledávačem DuckDuckGo, který je nastavený jako domovská stránka a je známý svým důrazem na soukromí uživatelů. Pokud tedy jste paranoik věřící ve všudypřítomné pařáty teroristů nebo zlých vládních hochů, tento prohlížeč je pro vás jednoznačně perfektní volbou.

Pro normální internetovou populaci to však spíše připomíná (relativně) chytrou snahu svézt se na trendu „bububu, Velký Bratr tě vidí”, protože DolphinZero nenabízí v podstatě nic nového ani revolučního.

Chcete-li ho i přesto vyzkoušet, momentálně jedinou dostupnou verzi pro Android zdarma stáhnete zde. Verze pro další zařízení by měly následovat v blízké budoucnosti.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Pod hlavičkou www.ppcsluzby.cz fušuju do PPC reklam a ve volných chvílích také zdařile předstírám, že jsem copywriter. Rád se bavím o kontroverzních tématech, pro ostré slovo nejdu daleko a jsem brutálně upřímný.

Komentáře k “Dolphin Zero: Nový král Android prohlížečů nebo zbytečnost?”

  1. btc napsal:

    Myslím, že ani nestál za zmínku. Zkusil jsem a po 5 min odinstaloval

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS