Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Diakritika v českých doménách opět odmítnuta

18. 11. 2010 v 12.37 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Správce registru českých domén (CZ.NIC) oznámil výsledky průzkumu zpracovaného společností Marknent. Podle něj se proti zavedení systému IDN (Interenationalized Domain Names) vyslovilo 87 procent respondentů z řad organizací a 62 procent oslovených uživatelů internetu.

Česká internetová veřejnost odmítla zavedení diakritiky do českých domén už počtvrté. V případě odmítnutí oslovenými organizacemi jde oproti poslednímu průzkumu v roce 2008 o šestiprocentní nárůst, druhý údaj u běžných uživatelů představuje pokles o čtyři procenta.

„Opětovné odmítnutí IDN nás nepřekvapilo. Poslední tři výzkumy dopadly velmi podobně a nic v uplynulých dvou letech nenasvědčovalo tomu, že by se tento trend změnil. Spíše naopak dlouhodobě odmítavý postoj české internetové veřejnosti k IDN posiluje,“ sdělil Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Z průzkumu dále vyplynulo, že typickým zastáncem IDN je žena starší padesáti let žijící v obci s méně než deseti tisíci obyvateli. Jako nevýhoda IDN byla nejčastěji zmiňována neochota lidí zvyknout si na takovou změnu, či komplikovanost přístupu pro návštěvníky ze zahraničí.

Více o IDN na adrese www.háčkyčárky.cz

Zdroj: CZ.NIC

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS