Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

CZ.NIC spouští nový projekt pro lehčí správu domén – Doménový prohlížeč

11. 9. 2013 v 16.43 · Rubrika: Tiskové zprávy

Efektivnější a snazší komunikace s registrem domén a lepší přehled o registrovaných doménách – to jsou hlavní přínosy Doménového prohlížeče, nového projektu, za nímž stojí zaměstnanci sdružení CZ.NIC spravujícího českou národní doménu. Prohlížeč v sobě integruje informace ze služby WHOIS a zpřístupňuje je přes přihlašovací systém mojeID.

„Primárním kontaktním místem držitelů domén jsou jejich registrátoři. Ale při úkonech jako je žádost o heslo pro transfer domény či zablokování a odblokování objektů v registru museli držitelé složitě své žádosti autorizovat pomocí elektronického či notářsky ověřeného podpisu. Díky propojení s mojeID, které nabízí ekvivalentní způsob ověření, toto již není potřeba a uvedené úkony lze realizovat mnohem rychleji,“ říká Jaromír Talíř, technický ředitel CZ.NIC.

Prohlížeč je také řešením pro zjednodušení administrace profilu uživatele v rámci mojeID. Zde se uživatelé setkávali s některými možnostmi nastavení v registru domén, a to bez ohledu na to, zda jeho služeb využívali či nikoli. Vytažení této části editace profilu do samostatné aplikace přispívá k celkovému zpřehlednění uživatelského rozhraní mojeID.

https://www.domenovyprohlizec.cz/

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS