Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

CZ.NIC spouští motivační program pro poskytovatele služeb

19. 5. 2011 v 11.52 · Rubrika: Tiskové zprávy

Nový motivační program pro poskytovatele webových služeb v České republice spustilo včera sdružení CZ.NIC, správce domény .CZ a provozovatel služby mojeID. Smyslem celého projektu sloužícímu podpoře služby mojeID je přesvědčit dostatečné množství uživatelů k založení a používání mojeID účtu. Provozovatelé webových služeb, jimž se toto podaří, mají šanci získat až milion korun. Systém mojeID zavedlo sdružení CZ.NIC loni v říjnu a uživatelům internetu přináší možnost přihlašovat se k různým online službám pomocí jediné kombinace jména a hesla.

Motivační program CZ.NIC spočívá ve finančním odměňování poskytovatelů online služeb (e-shopy, sociální sítě, zpravodajské servery apod.), kteří do svých webových aplikací implementují přihlašování pomocí systému mojeID a umožní svým uživatelům založení mojeID účtu pomocí údajů, které má u nich daný uživatel již uložené.

Za každého uživatele, který si tímto způsobem mojeID účet založí, pak poskytovatel služby získá odměnu. Maximální počet nových účtů, s nímž motivační program počítá je 100 tisíc. Konkrétní výše odměny za registraci se odvíjí od jejího pořadí v celém programu – na prvních 33 333 založení se vztahuje odměna 50 korun za založení účtu, další třetina je ohodnocena 40 korunami, v případě zbylých registrací se jedná o 30 korun.

„Poskytovatelé, kteří pro své služby zavedou mojeID a zúčastní se motivačního programu, navíc získají konkurenční výhodu, zviditelní se na trhu a odliší se od ostatních. Ukáží totiž svým uživatelům, že jsou inovátory, kteří jim přináší výrazné zjednodušení používání svých služeb,“ říká Pavel Tůma, ředitel marketingu CZ.NIC. „Jak ukazují výzkumy trhu, vysoký počet uživatelských hesel je problémem pro naprostou většinu uživatelů internetu.“

Celé znění podmínek pro účast v motivačním programu lze nalézt na internetových stránkách projektu mojeID.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS