Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

ČTÚ chystá sérii opatření pro případy rušení televizního příjmu

15. 1. 2014 v 09.15 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

ČTÚČeský telekomunikační úřad připravuje sérii opatření v souvislosti s možným rušením televizního příjmu po spuštění LTE sítí v pásmu 800 MHz.

Vedle plánovaného informačního servisu nabízí i odborné proškolení servisních firem.

V souvislosti se zahájením výstavby a provozu LTE sítí v pásmu 800 MHz předpokládají odborníci možný vznik problémů s rušením televizního příjmu, a to v závislosti na přijímaném televizním kanálu a na uspořádání přijímacího zařízení diváka. ČTÚ proto aktivně připravuje sérii kroků, které pomohou snížit negativní dopady interferencí.

Úřad nabízí odborné proškolení montážních a servisních anténářských firem. Podle předpokladu budou potřebné úpravy či opravy přijímacích anténních systémů DVB-T provádět po předchozím rozhodnutí ČTÚ a v souladu s metodickým pokynem pouze kvalifikované servisní firmy, které disponují potřebnou měřicí technikou, umožňující měření parametrů signálu DVB-T a úrovní signálů LTE.

ČTÚ v této souvislosti nabízí servisním firmám, které projeví zájem, odborné proškolení k dané problematice elektromagnetické interference mezi systémy LTE a DVB-T, včetně informací o způsobu odstraňování závad.

Zájemci o školení, které se bude konat v Praze a Brně, se mohou zaregistrovat do 10. února 2014 na webových stránkách ČTÚ.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS