Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Collabim – organizace SEO aktivit

18. 6. 2010 v 16.30 · Rubrika: SEO

PCPředstavení aplikace pro SEO konzultanty a SEO agentury.

Jiří Koutný pracoval jako SEO konzultant pro společnost H1.cz a při tom po večerech a nocích vytvářel Collabim.

Aspoň tak je psáno na stránce „O nás“ webu zmíněné aplikace, určené k efektivní správě SEO aktivit.

Smysl tohoto nástroje, který jsem vyzkoušel jak ve verzi zdarma (pouze jeden web, 2 uživatelé), tak ve verzi Basic (5 webů, neomezeně uživatelů), spočívá v tom, že zorganizujete své SEO aktivity, především se zaměřením na linkbuilding a další reklamu.

Pokud vezmu modelový příklad samostatného majitele webu, který chce mít přehled o tom, co v rámci SEO pro své dílo udělal, verze zdarma mu poskytne všechno potřebné. Za správu zpětných odkazů svého weblogu tedy nemusí autor nic platit.

Collabim

Collabim

Ovšem skutečný SEO konzultant, který se stará o více projektů, bude muset za používání pro nějakou tu korunu do kapsy sáhnout.

Dočká se potom zajímavých funkcí (některé jsou v omezené míře i ve verzi bez poplatku), jako třeba měření pozic ve vyhledávačích (je nutné nainstalovat rozšíření do prohlížeče), automatické kontroly zpětných odkazů a podrobností o hledanosti klíčových slov.

Pozice ve vyhledávačích, klikni pro zvětšení

Pozice

Pozice

Jediné zklamání je pro mě absence češtiny. V celé administraci jde sice hlavně o jednoduché popisky, které si každý přeloží a rychle se zorientuje, přesto mi vadí, že produkt pro českého uživatele komunikuje napůl v angličtině. Pro někoho to může být dokonce důvod, proč Collabim nepoužívat.

Na druhou stranu existuje technická podpora a kvalitní nápověda, k níž patří například následující instruktážní video popisující možnosti a proces kontroly zpětných odkazů.


SEO konzultant (linbuilder či jiný marketingový specialista), který má několik klientů zároveň, něco jako Collabim potřebuje.

Potřebuje svým zákazníkům ukázat co pro ně dělá. Sám potřebuje mít přehled o provedených aktivitách a o jejich skutečném účinku. Ať už sám, nebo při práci v týmu, schopnosti Collabimu (nebo podobné aplikace pokud existuje) ocení.

www.collabim.com/cz

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Collabim – organizace SEO aktivit”

  1. Linki napsal:

    Collabim používám každý den a můžu jedině doporučit, neskutečně to šetří čas. Pokud navíc s někým spolupracujete, je to naprostá bomba.

    Nově navíc přidali automatické reporty s přehledem trafficu a pozic na klíčová slova.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS