Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Co získáte na WordPress.com

5. 7. 2010 v 13.01 · Rubrika: Blog, WordPress

V příspěvku z minulého týdne jsem možná trošku uškodil službě na WordPress.com. Někdo by totiž prozatím jedinou zmínku o této službě na tomto webu mohl vnímat tak, že WordPress.com je jakási problémová služba s výpadky, která je tak vlastně nespolehlivá a nevyužitelná. Není tomu tak. Co tedy umí WordPress.com?

Po založení svého účtu (obvyklé zadání jména, hesla, e-mailové adresy, domény a názvu nového blogu, se po aktivaci přes odkaz v příchozí e-mailové zprávě dostanete na klasickou přihlašovací stránku WordPressu. Ve skutečnosti jste si totiž opravdu blog na WordPressu založili. (Použita funkce multiWordPressu, který můžete vlastnit a provozovat také – návod na instalaci multiWordPressu.)

Nástěnka WordPress.com V administraci si můžete zvolit jednu z připravených šablon (instalovat vlastní nemůžete) a okamžitě začít psát svůj nový web.

Kromě běžných funkcí nabízí WordPress.com další doplňky sloužící třeba k rozvoji komunity. Jde například o možnost odebírat příspěvky z jiných blogů přímo v administraci, nebo o správu komentářů, které jste sami napsali na jiné blogy. Všechny pak máte přehledně na jedné stránce a ihned můžete přímo ze své administrace reagovat na další odpovědi.

Všechna omezení spočívají v tom, že nejde o váš systém. Jak bylo řečeno, nemůžete instalovat motivy vzhledu, nemůžete instalovat pluginy a zasahovat do zdrojových kódů. Nezprovozníte tedy některé speciální funkce, které byste třeba na svém blogu rádi měli. Na druhou stranu možná vám budou stačit ty speciality, které připravuje tým vývojářů. Ten se snaží co nejvíce WordPress.com vylepšovat.

Takže stručně řečeno, WordPress.com je dobrá služba pro založení blogu a snad tento výrok ospravedlní vedlejší negativní zprávy, které se zde mohou ještě v budoucnu objevit.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Co získáte na WordPress.com”

  1. Mám osobnyblog aj na wordpress.com ale vadia mi tam práve tie niektoré obmedzenia. Najviac nemožnosť inštalovať svoje pluginy, nakoľko tém je tam naozaj ale že naozaj veľa až je niekedy problém si vybrať tú pravú 😉

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS