Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Co umí www.sluzby.cz

22. 12. 2010 v 16.17 · Rubrika: Podnikání na Internetu

Na Internetu je celá řada serverů, kterým se věnuje až příliš mnoho pozornosti. Server www.sluzby.cz je však často v mnohém převyšuje – také on je úspěšným katalogem firem, nástrojem pro tvorbu firemních prezentací, systémem pro zadávání poptávek i pracovních pozic, nebo třeba nástrojem pro vedení daňové evidence a tvorbu daňových dokladů.

Sluzby.czPodle statistik návštěvnosti, jejichž zdrojem je Google Analytics, zobrazí www.sluzby.cz 4 miliony prezentací měsíčně.

Katalog firem má jednoduchou strukturu a hledajícímu uživateli nabízí několik zajímavých doplňků pro práci s výsledky, jako je třeba možnost označit vybrané zápisy a oslovit všechny živnostníky a firmy jedinou poptávkou – jedinou zprávou rozeslanou všem.

Zakázky

V sekci zakázek má poptávající možnost zadat svůj požadavek. Živnostník si potom může vybírat ty ze svého oboru, nebo si je nechat rovnou posílat na e-mailovou adresu, samozřejmě pod podmínkou, že poptávka spadá do regionu jeho působnosti.

Práce

Něco podobného pak platí i u práce. Ať už člověk zaměstnání shání, nebo naopak nabízí, na Službách najde obě možnosti.

K nasazení nové funkcionality došlo v noci ze sedmnáctého na osmnáctého listopadu a přístupná je běžně z administrace na adrese moje.sluzby.cz. Na liště v horní části stránek Sluzby.cz se také objevil odkaz, který uživatele navede na místo, kde lze poptávky i nabídky práce a zakázek zadávat.

Každý záznam, ať už se jedná o nabídku či poptávku, je poté rozeslán všem registrovaným uživatelům v konkrétním oboru, a to za předpokladu, že o zasílání pracovních poptávek, nebo naopak volných pracovních míst, předtím požádali. (Tisková zpráva.)

Web a e-shop

Každý registrovaný uživatel si může vytvořit své webové stránky, a to buď na subdoméně sluzby.cz, nebo na vlastní doméně druhého řádu. K dispozici jsou šablony (motivy vzhledu) a kompletní funkce, které jsou k administraci webu a elektronického obchodu potřeba.

Upravit web

Na závěr je třeba zmínit, že většina služeb je zdarma, klient platí pouze za služby nadstandardní. Pokud chce pouze firemní zápis a menší prezentaci, nezaplatí ani korunu. Pokud ale bude chtít, aby jeho zápis rotoval na předních pozicích, bude chtít neomezený přístup ke všem kontaktům, nebo bude potřebovat elektronický obchod, zaplatí podle toho, kolik služeb využije. Podle ceníku stovku měsíčně.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS