Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Chytrý telefon pro seniory Doro Liberto 820 Mini nabízí v ČR O2

Operátor O2 zařazuje do své nabídky chytrý telefon Doro Liberto 820 mini. Tento mobil je díky jednoduchému ovládání, přizpůsobené hlasitosti a citlivosti, velkým ikonám a aplikaci pro vzdálené ovládání vhodný především pro seniory a pro a uživatele, kteří mají s ovládáním běžných chytrých telefonů potíže.

Doro Liberto 820 mini

Doro Liberto 820 mini

O2 nabízí tento telefon za cenu 3 995 korun, a to jak na všech O2 Prodejnách, tak na e-shopu. Na prodejnách je navíc možné ho pořídit i na splátky bez navýšení. Za každý prodaný telefon Nadace O2 věnuje částku 100 korun na podporu Linky seniorů.

Řada uživatelů jistě ocení především aplikaci My Doro Manager, která uživateli umožňuje asistenci známých a příbuzných při nastavování i používání telefonu na dálku přes jejich chytrý telefon. Aplikace My Doro Manager je nyní dostupná pro operační systém Android, brzy bude ke stažení také verze pro iOS.

Doro Liberto 820 Mini je velmi snadno ovladatelný chytrý telefon. Práci s ním usnadňují klávesové zkratky ke třem nejdůležitějším kontaktům a třem nejpoužívanějším funkcím na domovské obrazovce. Díky HD zvuku telefon přenáší hlas čistě a hlasitě, přístroj je kompatibilní i s naslouchátky. Čtyřpalcový displej má nastavitelný kontrast a velké ikony. Telefon má na zadní straně také tlačítko pro okamžité přivolání pomoci. Samozřejmostí je menu v českém jazyce a průvodce při spuštění. Předchůdce tohoto telefonu, model Doro Liberto 820, získal začátkem března na Mobile World Congress v Barceloně ocenění jako nejlepší mobilní zařízení v kategorii jednoduchosti a přístupnosti (Best Mobile Device for Accessibility & Inclusion).

Za každý prodaný telefon Doro Liberto 820 mini věnuje Nadace O2 částku 100 korun na podporu Linky seniorů 800 200 007. Tato Linka, kterou provozuje Elpida o.p.s., pomáhá ročně 30 tisícům seniorů v obtížných životních situacích. Senioři na Linku seniorů volají, když potřebují poradit, pomoct, nebo chtějí s někým sdílet své radosti a trápení. Mohou také dostat informace z oblasti medicíny, práva, psychologie a systému sociální podpory. Díky dlouhodobé podpoře Nadace O2 je volání na anonymní Linku seniorů zdarma a od března 2015 jsou konzultanti Linky pro volající k dispozici také o víkendech.

Hlavní výhody telefonu

  • jednoduché a přehledné ovládání
  • možnost vzdálené pomoci s nastavením a ovládáním
  • tlačítko pro nouzové přivolání pomoci
  • kompatibilita s naslouchátky
  • velké ikony
  • klávesové zkratky k nejdůležitějším kontaktům a nejpoužívanějším funkcím

Technické specifikace

Operační systém Android 4.4 (KitKat)
Síť GSM 900/1800/1900 MHz, WCDMA 900/2100 Mhz
Displej 4″ IPS
Paměť 4 GB paměť + 512 MB RAM
Baterie 1500 mAh
Fotoaparát 5 MP hlavní + přední fotoaparát
I/O porty Mikro USB (nabíjení) 3,5 mm; audio jack Mikro SD karta (až 32 GB)
Další GPS, Bluetooth® 4.0, HD Voice, HAC, tlačítko pomoci, Klávesnice Swiftkey

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS