... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

CETIN chce investovat 22 miliard korun do rozvoje sítí

Česká telekomunikační infrastruktura a.s., oznámila, že chce v příštích sedmi letech investovat 22 miliard korun do rozvoje svých telekomunikačních sítí. Celá částka bude investována z vlastních zdrojů s cílem vybudovat tzv. sítě nové generace (NGN).

CETIN

Půjde především o výstavbu optických pevných sítí napříč celou Českou republikou a to nezávisle na vývoji rozhodování o čerpání zdrojů z fondů EU. Dále půjde o dobudování a posilování kapacity moderní mobilní 4G/LTE sítě.

„Dvaadvacet miliard je obrovská částka, která nám umožní skutečně zásadní skok v kvalitě připojení. Našim cílem je násobně zrychlit připojení k internetu prostřednictvím pevné sítě a přivést našim zákazníkům kvalitu pro 21. století. Budeme stavět optiku co nejblíže k našim zákazníkům a tím zásadně zkrátíme tzv. poslední míli, kde nasadíme moderní technologie, abychom pro koncové uživatele dosáhli násobného zvýšení rychlosti,“ říká Petr Slováček, generální ředitel společnosti CETIN.

Technologicky půjde zejména investice do technologií VDSL2, VDSL3 a tzv. vectoring (tyto moderní technologie umožňují na zkrácené místní smyčce dosahovat vysokých rychlostí požadovaných u sítí NGN). CETIN proto plánuje investice do rozvoje optické přístupové sítě prostřednictvím výstavby FTTc (Fiber To The Cabinet), které umožní zkrátit místní smyčku (tzv. poslední míli).

Dále je v plánu investice do páteřních optických sítí a posílení kapacity pro narůstající nároky na tok dat. Všechny tyto práce budou probíhat postupně na území celé České republiky. CETIN tak nabídne zakázky pro regionální firmy na několik příštích let.

CETIN bude rovněž investovat do zvyšování pokrytí vysokorychlostním mobilním internetem 4G/LTE a do navyšování kapacity pro stoupající objemy spotřebovávaných dat prostřednictvím mobilního připojení. To včetně investic do propojení jednotlivých BTS optickými kabely.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Komentáře k “CETIN chce investovat 22 miliard korun do rozvoje sítí”

  1. Martin napsal:

    Vektoring už tu měl dávno být, UPC umí 300 Mbs, Pilsfree pak tahá 1 Gbs až do baráku. O2 pak 40 Mbs? Kde to žijeme?

  2. Jan Profík napsal:

    22 miliard to je hodně velká částka!

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS