... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Česká republika předehnala v pokrytí LTE Evropu

13. 7. 2015 v 20.54 · Rubrika: Připojení k Internetu, Telekomunikace

Jediný rok stačil, aby Česká republika v rozsahu pokrytí vysokorychlostním mobilním připojením 4G LTE předehnala evropský průměr. Zatímco na konci roku 2013 byl signál sítí čtvrté generace dostupný jen pro zhruba 12 procent českých domácností, na konci roku 2014 už to bylo přibližně 92 procenta. Evropský průměr se přitom pohyboval těsně pod hranicí 80 procent.

LTE

Vyplývá to z údajů agentury IHS, která pro Evropskou komisi porovnávala pokrytí 4G LTE ve všech členských státech Evropské unie.

Rok 2014 zasvětili čeští mobilní operátoři masivním investicím do budování sítí 4G LTE. Výstavba nových sítí pokračuje nezmírněným tempem také v letošním roce a pokrytí se tak dále rozšiřuje a zahušťuje. Reálné rychlosti mobilního připojení se běžně pohybují v desítkách Mbps. Vysokorychlostní připojení k internetu je tak lidem k dispozici i na místech, kde byl až dosud jen signál sítí druhé generace (GSM).

USIM pro LTE nabízejí operátoři zdarma

Vysokou rychlost připojení však zatím využívá jen přibližně deset procent majitelů mobilních telefonů. Aby totiž mohli přednosti 4G LTE vyzkoušet naplno, potřebují telefon, který technologii 4G LTE podporuje, a k tomu také SIM kartu pro sítě čtvrté generace. Tu nabízí všichni tři operátoři svým klientům zdarma.

Není zařízení jako zařízení: vybírejte to správné

Při výběru telefonu či tabletu je také třeba dát pozor na to, jakou frekvenci přístroj podporuje. Některá zařízení totiž sice LTE podporují, ale třeba jen v jiných pásmech, než která se využívají v Evropě.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS