Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Česká hudba bude na webu zdarma

24. 1. 2011 v 11.07 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Nový projekt má změnit způsob nákupu a poslouchání hudby na internetu. Každý může poslouchat zdarma, stahovat pak za měsíční poplatek.

O tomto konceptu právě vyjednávají největší čeští vydavatelé. Na jaře zveřejní své archivy na webu a lidé budou moci poslouchat veškerou hudbu zdarma. Pokud si budou chtít hudbu stáhnout, zaplatí měsíční poplatek, v jehož rámci získají možnost stáhnout určitý počet skladeb.

Nový projekt se má podle informací HN jmenovat JetStream nebo JetMusic, a pokud se rozběhne v plné šíři, mohl by fungovat jako ústřední digitální archiv pro stovky tisíc alb české populární hudby.

Zástupci vydavatelství zatím detaily projektu tají a mluví o něm jen v obecné rovině. Lidé z oboru pak novinku připodobňují ke švédskému programu Spotify, který funguje v sedmi zemích a má deset milionů uživatelů, z toho necelou desetinu předplatitelů.

Vydavatelé zároveň lobbují u ministra kultury, aby stát uzákonil tvrdší postihy – hlavně pro ty, kdo hudbu na web ilegálně ukládají. „Jednou z variant je zapracovat to do novely audiovizuálního zákona. Ale teprve se o tom začneme bavit,“ prohlásil mluvčí úřadu Stanislav Brunclík.

Zdroj: Hospodářské Noviny

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS