Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Červené tlačítko

Evropská komise přišla s projektem Červené tlačítko – aplikací, která umožní uživatelům nahlásit nebezpečný obsah na internetu. Od 9. února, který je v 60 zemích světa Dnem bezpečnějšího internetu, je software dostupný i české veřejnosti.

Červené tlačítko má sloužit zejména pro možné nahlášení obrazového materiálu se zneužívanými dětmi (dětské pornografii), dětské prostituci, pedofilii, obchodu s dětmi, věkově nepřiměřenému obsahu, rasismu, xenofobii, šíření drog, sebepoškozování, výzvy k násilí, nenávisti a dalších jevů.

Pokud tedy náhodou na takový ilegální web narazíte, můžete ho nahlásit. Toto oznámení je uloženo do databáze a vyhodnoceno příslušným pracovníkem. Ten potom předá informace Policii ČR, nebo v případě webu umístěného na zahraničních serverech partnerské lince v rámci projektu INHOPE.

Červené tlačítko je zatím dostupné pouze pro Internet Explorer verze 7 a 8 a je stále ve stádiu testování – může se tedy stát, že nebude fungovat.

Jak dále upozornil Daniel Dočekal, aplikace není anonymní. Odesílá z počítače uživatele IP adresu a historii stránek, jeho informaci naleznete na Pooh.cz

Červené tlačítko

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS