Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Ceny chytrých telefonů prý před Vánoci klesají

16. 10. 2014 v 19.08 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Podle nezávislých statistik společnosti Karsa Technologies klesly během uplynulého měsíce ceny předních modelů smartphonů až o 6 %. Jedná se o postupný trend, který je v rozporu s tradičním zdražováním zboží před vánočními nákupy. U notebooků i tabletů ceny stagnují.

telefon Samsung

Karsa Technologies se zabývá poskytováním cloudového řešení pro online analýzu cen internetových prodejců. Podle statistik dochází pravidelně před Vánoci v e-shopech ke zdražování produktů, protože obchodníci využívají toho, že zákazníci nemohou nákupy odložit a dárek musejí pořídit.

Výsledky Karsa Technologies však v posledních 30 dnech vykazují překvapivé snížení průměrných cen mobilních telefonů. Poslední modely značek iPhone, Samsung Galaxy i Nokia Lumia, které jsou v ČR oficiálně v prodeji, je možné v současné době pořídit až o 6 % levněji, což představuje slevu 454 Kč. Nejedná se přitom o skokové zlevnění, nýbrž o postupný pokles.

V rámci analýzy byly monitorovány i průměrné ceny 300 notebooků a tabletů. Ty v současné době stagnují, obdobně jako digitální fotoaparáty. Během sledovaného období došlo u těchto kategorií k minimálnímu snížení cen, a sice o 0,7, respektive 0,8 %.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS