Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Automatické vytváření náhledových obrázků

1. 6. 2014 v 11.06 · Rubrika: WordPress

WordPress umožňuje přidat ke každému příspěvku takzvaný náhledový obrázek. Není to obrázek vložený do textu, ale je ke konkrétnímu příspěvku přiřazený a zobrazuje se na místě vložení kódu. Speciální plugin umí tyto náhledové obrázky sám vytvářet z obrázků v obsahu příspěvku.

Zvolit náhledový obrázekV praxi tedy, pokud chcete náhledové obrázky ve svém WordPressu používat, musíte vždy ke každému příspěvku nějaký vybrat, jak je vidět na obrázku vlevo. Dělá se to při psaní příspěvku v pravé části dole. Pokud kliknete na Zvolit náhledový obrázek, otevře se klasické rozhraní pro upload nového obrázku nebo pro výběr nějakého z galerie.

Aby se náhledový obrázek zobrazil v šabloně, musí být v šabloně potřebný kód. Většina šablon náhledové obrázky podporuje, pokud ne a chcete tuto funkci do WordPressu přidat, postupujte podle popisu na stránce na Post Thumbnails WordPress.org.

Je tedy potřeba přidat do functions.php například:

if ( function_exists( 'add_theme_support' ) ) {
add_theme_support( 'post-thumbnails' );
set_post_thumbnail_size( 150, 150, true );

A na místo, kde se má náhledový obrázek zobrazovat, pak pro obrázek s třídou v CSS alignleft (tedy pro obrázek vlevo obtékaný textem na pravé straně) například:

<?php the_post_thumbnail('thumbnail', array('class' => 'alignleft')); ?>

Pořád je ale nutné náhledový obrázek vybrat a ke každému příspěvku ho ručně přidat. Pokud to nechcete dělat, použijte plugin Auto Post Thumbnail. Po jeho aktivování bude automaticky vytvářet náhledový obrázek a přidávat jej ke každému příspěvku, který publikujete. Podmínkou samozřejmě je, aby měl z čeho takový obrázek vytvořit, tedy musí být nějaký v obsahu příspěvku.

Plugin umí vytvořit náhledové obrázky ke všem příspěvkům i zpětně, po aktivací stačí jít na NastaveníAuto Post Thumbnail a kliknout na tlačítko Generate Thumbnails. Plugin pak vytvoří náhledové obrázky ke všem příspěvkům, které ještě žádný nemají.

Auto Post Thumbnail najdete na adrese wordpress.org/plugins/auto-post-thumbnail

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS