... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

All in One SEO Pack – seo plugin pro WordPress

24. 5. 2010 v 00.38 · Rubrika: SEO, WordPress

Vylepšení webu pro vyhledávače.

Vyhledávače pracují s title, pracují s metatagy v hlavičce stránky, zjišťují, jestli mohou konkrétní stránku indexovat a jaká stránka je důležitá. Zajímavý plugin All in One SEO Pack je pomůckou pro vytváření kanonických odkazů, tvorbu title, description i keywords.

Najít a instalovat jej můžete jako obvykle přes administraci. Pokud máte hosting, který tyto funkce omezuje, odkazy na stažení najdete na konci článku.

Po aktivaci přejděte na konfiguraci z panelu administrace Nastavení přes odkaz All in One SEO.

V prvním kroku je plugin potřeba zapnout a provést některá nastavení. Je to velmi důležité, protože výchozí konfigurace nemusí vašemu webu vyhovovat a je možné, že přístup robotů vyhledávačů bude omezen v místech, kde to spíše ublíží než pomůže.

Hned v úvodu stránky máte možnost vyplnit meta tagy pro titulní stránku. To je rovněž poměrně důležité, protože v defaultním stavu je v title pouze název webu a jeho popis (záleží ovšem také na provedení v motivu vzhledu).

SEO plugin nastavení

Vyplňte tedy titulek úvodní stránky, její popis a můžete i klíčová slova oddělená čárkou. Dále si všimněte dvou zaškrtávacích políček. Prvním aktivujete tvorbu kanonických odkazů. Ty slouží k určení důležitého místa a brání duplicitám. Například jeden článek se vyskytuje na stránce s výpisem konkrétní rubriky a často i na stránce archivu. Odkaz bude říkat, že ten hlavní a jediný skutečný obsah je na konkrétní URL článku. Zaškrtnutím Rewrite Titles aktivujete možnost zadávat vlastní titulek stránky a nahrazovat jím původní, automaticky generovaný z nadpisu článku.

Další krok konfigurace se týká právě titulku. Můžete určit jejich přesný tvar, jak je vidět na následujícím obrázku:

SEO plugin nastavení

Tyto hodnoty jsou již zadány. Například v prvním případě, tedy titulek článku, bude tento složen z nadpisu článku a z titulku celého webu (ten většinou odpovídá jeho názvu).

SEO plugin nastavení

Ještě níže na stránce můžete zabránit indexování částí webu jako jsou stránky kategorií nebo štítků. Zároveň si můžete zaškrtnout volbu určující automatické generování klíčových slov a popisku.

Pokud máte vše správně nastaveno a plugin je aktivní, ve zdrojovém kódu se vám objeví příslušné tagy. Takto nějak by mohly vypadat:

<!– All in One SEO Pack 1.6.4 by Michael Torbert of Semper Fi Web Design[208,232] –>

<meta name=“description“ content=“Jak rozchodit SEO plugin na WordPressu a přežít.“ />

<meta name=“keywords“ content=“wordpress, seo, návod“ />

<link rel=“canonical“ href=“http://www.netzin.cz/clanky/allinone-seopack-seo-plugin-pro-wordpress“ />

<!– /all in one seo pack –>

Nic dalšího není potřeba.

Hlavní užitek přinese All in One SEO Pack při práci s titulkem stránky, který je jinak stejný jako její nadpis. Také description je částí SEO, přestože nejde přímo o pořadí ve výsledcích hledání, může rozhodnout o tom, zda uživatel přijde zrovna k vám. Význam klíčových slov je sporný, Google i Seznam se tváří, že je naprosto ignorují, nicméně neexistují jenom tyto vyhledávače a pokud si nastavíte automatické generování keywords, nemáte co ztratit.

Oficiální web pluginu

Stránka pluginu na wordpress.org

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “All in One SEO Pack – seo plugin pro WordPress”

 1. MaRweb napsal:

  Ahoj,
  ďík za rady,používam wordpress na blogovanie

 2. PetrM. napsal:

  Vyzkouším na jednom z mých webů a uvidíme, jak moc pomůže v SERPu.

 3. Honza napsal:

  All-in-One SEO pack býval dobrý. Nyní jsme ale přešli na většině webů na plugin WordPress SEO by Yoast. Oceňuji na něm zejména on-page kontrolu klíčových slov a integraci drobečkové navigace. Pokud si navíc dobře vzpomínám, All-in-One SEO pack měl v nedávné době (2014) problémy s bezpečností.

 4. Jirka napsal:

  Článek je sice už trochu starší, ale stále patří All in SEO Pack k nejlepším pluginům na SEO pro WordPress. V posledním roce se hodně mluví také o „SEO by Yoast“ – jenom přidávám jako alternativu, ať si každý vyzkouší, co mu bude sedět lépe.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS